kreatywność

Taniec, gimnastyka i joga w Sztukarium.

Potrzeba ruchu jest najbardziej naturalną z potrzebą człowieka. Ruch gwarantuje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także leży u podstaw prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego też zapraszamy Państwa na nasze zajęcia, przygotowane z myślą o uczniach w każdym wieku!

Zajęcia dla maluszków:

BALET - zajęcia ruchowe, wykorzystujące zabawy taneczno-muzyczne budujące motorykę dużą i prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Dzieci w zabawowy sposób poznają podstawy baletu.

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym:

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA -  zajęcia ruchowe, wykorzystujące zabawy ruchowe oraz ogromną potrzebę ruchu w tym wieku.  Budują motorykę dużą i wspierają prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Dzieci w zabawowy sposób uczą się figur gimnastycznych, pracują nad sprawnością fizyczną i naturalną w tym wieku giętkością.

BALET - zajęcia ruchowe, wykorzystujące zabawy taneczno-muzyczne, budujące motorykę dużą i prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Dzieci w zabawowy sposób uczą się podstaw baletu.

ZUMBA - połączenie tańca oraz ćwiczeń gimnastycznych, które nie tylko świetnie buduje sylwetkę całego ciała, ale również relaksuje i odstresowywuje. Forma zajęć dla dzieci, które potrzebują sporej dawki ruchu przy świetnej zabawie.

MIX TANECZNY - połączenie wielu form tańca, w tym przede wszystkim form tańców rozrywkowych. 

Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym:

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA -  zajęcia ruchowe, budują motorykę i wspierają prawidłowy rozwój fizyczny. Młodzi adepci sztuki gimnastycznej ćwiczą elastyczność ciała i budują swoją siłę fizyczną, ucząc się kolejno figur akrobatycznych.

BALET i BALET/JAZZ oraz MODERN JAZZ - zajęcia ruchowe, wykorzystujące ćwiczenia taneczno-muzyczne, budujące motorykę dużą i prawidłowy rozwój fizyczny ucznia. Młodzi tancerze uczą się świadomości własnego ciała, koordynacji oraz pracują nad piękną postawą ciała.

MIX TANECZNY - połączenie wielu form tańca, w tym przede wszystkim form tańców rozrywkowych. 

GIMNASTYKA POWIETRZNA - Fantastyczne zajęcia wzmacniające dla dzieci, budujące siłe mięśni i elastyczność ciała. Dodatkowo możliwość pracy z hamakiem wzmacnia cały układ motoryczno-ruchowy oraz stymuluje błędnik. Jest to również świetna zabawa oraz relaks dla dzieci. 

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych:

JOGA - o dobroczynnych właściwościach jogi napisano już wiele. My dodamy od siebie, że joga to wspaniały sposób na zadbanie o nasze ciała, tak mocno nadwerężone stresami dnia codziennego. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników na każdym poziomie zaawansowania, skupiają się na rozwoju fizycznym w przyjaznej, wspierającej atmosferze, która pozwoli Państwu zapomnieć o troskach dnia codziennego. 

AIRJOGA - połączenie formuły jogi oraz gimnastyki powietrznej. Zastosowanie pomocy w postaci hamaka pomaga w nauce assan, a także minimalizuje możliwość kontuzji, podtrzymując i zabezpieczając układ kostno-szkieletowy. Ćwiczenia airgi mają różnież charakter  upiększający i odmładzający poprzez możliwość zastosowania ćwiczeń antygrawitacyjnych oraz antycelulitowych.

BALET - zajęcia ruchowe, wykorzystujące ćwiczenia taneczno-muzyczne, które pozwolą zbudować formę i cieszyć się tańcem nawet początkującym tancerzom bez względu na wiek. Balet buduje prawidłową postawę ciała, uczy poruszać się z gracją i pewnością siebie.

PILATES - formuła spokojnych ćwiczeń gimnastycznych, uelastyczniających ciało i wzmacniających siłę mięśni. 

ZUMBA - połączenie tańca oraz ćwiczeń gimnastycznych, które nie tylko świetnie buduje sylwetkę całego ciała, ale również relaksuje i odstresowywuje. Zawiera wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. 

 

Air joga to nie tylko forma ćwiczeń - to również świetna zabawa! Poczuj lekkość unosząc się w hamaku, eksperymentuj z różnymi pozycjami i rozbudzaj swoją kreatywność. To zajęcie jest dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej, które nie wymaga wcześniejszego doświadczenia. Nie musisz się martwić, jeśli uważasz, że nie jesteś wystarczająco giętki czy silny - każdy popełnia błędy, a nasze wykwalifikowane instruktorki będą Cię wspierać na każdym etapie.

FORMULARZ REJESTRACYJNY DO ZGŁOSZENIA KURSANTA NA ZAJĘCIA W SZTUKARIUM:

Zgłoszenie się poprzez formularz jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu i zawarciem umowy o prowadzenie kursu, jednak po pierwszych zajęciach można zrezygnować z kursu mailowo w ciągu 7 dni (szczegółowe zasady rezygnacji w regulaminie).

Grafik zapisów na zajęcia zbiorowe. Należy wybrać preferowaną lokalizację (rok 2022/23 - Morena lub rok 2022/23 Ujeścisko)