kreatywność

ZAJĘCIA DLA DZIECI  W WIEKU SZKOLNYM

Wiek szkolny (szkoła podstawowa) to okres dorastania i ukierunkowywania. Młody człowiek staje się samodzielniejszy i dużo sprawniejszy, rozwija spostrzegawczość i percepcję przestrzeni. Rozwija pamięć logiczną i wchodzi w okres precyzowania swoich zainteresowań. Ważne, by na tym etapie rozwoju inspirować dziecko i pokazywać mu nowe ścieżki i możliwości otaczającego świata, ale rówież konsekwentnie wspierać na drodze do osiągnięcia upragnionych celów. Warto pokazywać, że choć sukces nie zawsze przychodzi od razu, to dzięki wytrwałości i zaangażowaniu da się pokonać wszelkie trudności! Oczywiście - nie zaszkodzi też odrobina fachowej pomocy z naszej strony...

Dzieciom szkolnym proponujemy następujące kursy:

KURS ANGIELSKIEGO - jest prowadzony przez naszych lektorów i native speakerów w przyjazny dla dziecka sposób. Celem nauczyciela jest zanurzyć ucznia w język obcy, otworzyć na konwersację i wzmocnić jego zdolności językowe. Nauka języków nie tylko wpływa na rozwój szeroko pojętej inteligencji dziecka, ale przede wszystkim otwiera szerokie możliwości. 

MALARSTWO I RYSUNEK - to zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których nauczymy rysunku i malarstwa od podstaw, przygotujemy do egzaminów wstępnych oraz pomożemy rozwinąć nabyte już umiejętności. Zajęcia prowadzone w małej grupie, pozwalają na indywidualne podejście do potrzeb każdego uczestnika. Próbując różnych technik, podejmiemy się pracy z martwą naturą oraz modelem. Warsztaty zakończone będą wystawą prezentującą prace uczestników. Zapewniamy potrzebne materiały, odpowiednie warunki oraz miłą atmosferę.

CERAMIKA - możliwość pracy z masą ceramiczną dobodźcowywuje dziecko sensorycznie, wzmacnia motorykę małą oraz rozwija wyobraźnie.

ROBOTYKA - zajęcia techniczne, łączące w sobie pasję do klocków LEGO, programowania oraz wspierające umiejętności pracy w grupie. Podczas 1,5 godzinnej lekcji dzieci pracują w dwu lub trzy-osobowych drużynach, budując i programując fantastyczne roboty pod okiem naszych uważnych  nauczycieli. Zapewniamy przy tym komfortowe warunki i profesjonalny sprzęt komputerowy do nauki.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA -  zajęcia ruchowe, budują motorykę i wspierają prawidłowy rozwój fizyczny. Młodzi adepci sztuki gimnastycznej ćwiczą elastyczność ciała i budują swoją siłę fizyczną, ucząc się stopniowo coraz bardziej zaawansowanych figur akrobatycznych.

GIMNASTYKA POWIETRZNA - Fantastyczne zajęcia wzmacniające dla dzieci, budujące siłe mięśni i elastyczność ciała. Dodatkowo możliwość pracy z hamakiem wzmacnia cały układ motoryczno-ruchowy oraz stymuluje błędnik. Jest to również świetna zabawa oraz relaks dla dzieci. 

BALET oraz MODERN JAZZ - zajęcia ruchowe wykorzystujące ćwiczenia taneczno-muzyczne, budujące motorykę dużą i prawidłowy rozwój fizyczny ucznia. Młodzi tancerze uczą się świadomości własnego ciała, koordynacji oraz pracują nad piękną postawą ciała.

JUNIOR PIANO - zajęcia gry na instrumencie. Na zajęciach każde dziecko ma do dyzpozycji własny zestaw instrumentów, na którym buduje swoje muzyczne abecadło. Podczas zajęć wykorzystujemy nasze autorskie piosenki, polską muzykę ludową oraz elementy teorii uczenia się muzyki prof. E.E.Gordona.

ROBOTYKA - zajęcia dla miłośników klocków lego, komputerów i wszelkiego rodzaju programowania. Podczas zajęć w dwuosobowych drużynach uczestnicy pod bacznym okiem instruktorów budują roboty z klocków Lego WeDo (grup młodsza) lub Lego Spike (grupa starsza), a następnie programują je, przy okazji odkrywając zasady działania zasad inżynierii.

MŁODY NAUKOWIEC - zajęcia dla miłośników nauk ścisłych, ale równiez dla otwartych umysłów na nowa i nieszablonową wiedzę. W sposób zupełnie innowacyjny wspólnie będziemy rozwiązywać zagadki nauki i odkrywać fasynującą wiedzę nauk przyrodniczych, matematyki, chemii i fizyki.

ODYSEJA UMYSŁU® - uczy młodzież kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w zespole - kompetencji kluczowych w XXI wieku. To również przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Najlepsze drużyny wezmą udział w finałach światowych organizowanych w USA.

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY DO ZGŁOSZENIA KURSANTA NA ZAJĘCIA W SZTUKARIUM :

Zgłoszenie się poprzez formularz jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu i zawarciem umowy o prowadzenie kursu. Po pierwszych zajęciach można zrezygnować z kursu w trybie przyśpieszonym w ciągu 7 dni - wymagana jest w tym celu informacja w formie pisemnej, najlepiej poprzez wiadomość e-mail lub SMS (szczegółowe zasady rezygnacji w regulaminie).

Grafik zapisów na zajęcia zbiorowe. Należy wybrać preferowaną lokalizację: (rok 2022/23 - Morena lub rok 2022/23 Ujeścisko)