kreatywność

Letnie półkolonie w Sztukarium 2023

Lato coraz bliżej! A to oznacza, że za chwilę najwspanialsze, najpiękniejsze, wymarzone WAKACJE!

Zapewnij swojemu dziecku wspaniałą opiekę i kreatywną zabawę, podczas której Twoje dziecko zrealizuje swoje pasje i marzenia! A to wszystko na LETNICH PÓŁKOLONIACH W SZTUKARIUM! Zajęcia odbywają się w pięknym, zabytkowym dworku, otoczonym pięknym i bezpiecznym ogrodem, który również jest do dyspozycji naszych kursantów.

Nasza kadra to wysoko wykwalifikowani pedagodzy i artyści, których pasją jest przekazywanie swojej wiedzy! Każdy turnus zakończony jest uroczystym pokazem, wernisażem lub koncertem, na którym uczestnicy półkolonii mogą zaprezentować rodzicom zdobyte podczas zajęć umiejętności. 

GDZIE ?

„SZTUKARIUM” MORENA ul. Piecewska 27, 80-288 Gdańsk

Instnieje możliwość transportu dzieci przez wychowawcę pólkolonii z placówki „SZTUKARIUM” UJEŚCISKO ul. Piotrkowska 33b, 80-180 Gdańsk (w takim przypadku prosimy o informację o dodatkową informację mailową przy zapisie). Transport do naszej placówki na Ujeścisku(odebranie dziecka i odwiezienie służbowym samochodem wyposażonym w foteliki samochodowe dla dzieci) jest w ramach opłaty za półkolonie.

KIEDY ?

Turnus I 03-07.07.2023: CERAMIKA, MALARSTWO I RYSUNEK, TANIEC I GIMNASTYKA

Turnus II 10-14.07.2023: ANGIELSKI I PLASTYKA, MALARSTWO I CERAMIKA, ROBOTYKA

Turnus III 17-21.07.2023: CERAMIKA, MALARSTWO I RYSUNEK, MUZYKA

Turnus IV 24-28.07.2023: MALARSTWO I CERAMIKA, ANGIELSKI I PLASTYKA, TANIEC I GIMNASTYKA

Turnus V 31.07-04.08.2023: MALARSTWO I RYSUNEK, CERAMIKA, TANIEC I GIMNASTYKA

Turnus VI 07-11.08.2023: CERAMIKA, ROBOTYKA, MALARSTWO I RYSUNEK

Turnus VII* 14-18.08.2023: CERAMIKA,  TANIEC, MALARSTWO I RYSUNEK

Turnus VIII 21-25.08.2023: TANIEC, WOKAL, MALARSTWO I CERAMIKA

* turnus skrócony ze względu na święto 15.08.2023, tańszy o 120 zł

Zapisy:

Rezerwacji miejsc można dokonywać poprzez wypełnienie formularza on-line na dole tej podstrony.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata opłaty rezerwacyjnej  w wysokości 100 zł, którą należy przelać na konto:

Manufaktura Sztuki (Oddział Sztukarium)

42 1050 1764 1000 0092 3474 5298

w tytule podając imię i nazwisko dziecka/data turnusu/polkolonie lato 2023

Po zaksięgowaniu opłaty za półkolonie (pełnej sumy lub opłaty rezerwacyjnej) otrzymają Państwo od nas na maila fakturę.

Opłata rezerwacyjna jest bezzwrotna lecz istnieje możliwość (np. w przypadku choroby dziecka) przekierować ją na inny turnus lub inne zajęcia w naszej szkole, co należy ustalić wcześniej z kierownikiem półkolonii.
Jeżeli mają Państwo szczególne życzenia co do faktury prosimy o informację na adres mailowy: kontakt@sztukarium.pl

Zapewniamy:

- wysoki standard higieny i ochrony przed infekcjami, w tym specjalistyczny sprzęt do oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii i grzybów, 

- opiekę nad dziećmi w godzinach od 7.00 do 17.00, 

- pełne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek) oraz napoje i zdrowe przekąski,

- wszystkie materiały potrzebne do nauki i zabawy,

- najlepszą kadrę pod słońcem :)

Koszt:

700 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł do dnia 31.03.2023 r.

740 zł  – przy zgłoszeniu i wpłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł do dniu 30.04.2023 r.

790 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł do dniu 31.05.2023 r.

840 zł – przy zgłoszeniu i wpłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł po dniu 01.06.2023 r.

TURNUS TANIEC I GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA 

Turnus dedykowany uczniom pasjonującym się tańcem i gimnastyką artystyczną. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Podczas zajęć młodzi tancerze nauczą się autorskich układów tanecznych i pod czujnym okiem naszej nauczycielki przygotują występ dla rodziców. 

TURNUS RYSUNKU I MALARSTWA / CERAMIKI I MALARSTWA

Turnus poświęcony miłośnikom sztuk plastycznych. Młodzi malarze poznają i utrwalą podstawowe techniki rysunku i malarstwa. Pod okiem mistrzów nauczą się wykonywać portrety, pejzaże a także malować postacie oraz martwą naturę umiejętnie operując światłocieniem i perspektywą. Nasi kursanci odkryją piękno ceramicznej rzeźby, którą w czasie turusu wypalimy  i poszkliwimy w naszym piecu, własnoręcznie stworzą pamiątkowe odlewy oraz wspólnie wykonają kreatywne instalacje. Turnus zakończy uroczysty wernisaż, podczas którego młodzi artyści będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami i pracami wykonanymi podczas półkolonii.

TURNUS CERAMICZNY

Doskonała okazja do wyciszenia i trening spokojnego skupienia połączony z możliwością uwolnienia pełni twórczego potencjału. Podczas tygodniowych warsztatów młodzi artyści pracują nad tworzeniem rzeźb i płaskorzeźb z gliny. Nauczą się wiele na temat pracowania z gliną, szkliwienia oraz wypalania swoich dzieł. Poprzez zabawę i pracę z gliną dzieci będą miały okazję udoskonalić swoje umiejętności motoryczne, a także przygotować uroczysty wernisaż na koniec turnusu. 

TURNUS ROBOTYKA

Podczas tygodniowych warsztatów młodzi konstruktorzy - programiści nauczą się budować i programować roboty na bazie klocków Lego WeDo 2.0. Poprzez naukę i zabawę rozwiną swoje umiejętności planowania, pracy w grupie, działania strategicznego, poćwiczą mała i dużą motorykę oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus zakończy pokaz robotów zbudowanych przez uczestników pókolonii. 

TURNUS ANGIELSKI I PLASTYKA

Każdego dnia dzieci będą uczyć się języka angielskiego przez minimum 2 godziny podczas zajęć w grupie prowadzonych całkowicie w języku obcym. Wykonując różne ciekawe zabawy i ćwiczenia będą porozumiewać się za pomocą prostych słów i zwrotów po angielsku, aby nabrać praktycznych umiejętności i przełamać językowe bariery. Część plastyczna będzie polegała na dołączaniu do wybranych zajęć tematycznych prowadzonych na turnusach ceramiki i malarstwa.

TURNUS WOKALNY

Łakomy kąsek dla miłośników śpiewania, pracy z mikrofonem, nagrywania. W ramach turnusu wokalnego wprowadzimy podstawy emisji głosu, pokażemy ćwiczenia jakie wykonują zawodowi śpiewacy i aktorzy, nauczymy jak obchodzić się z mikrofonem, a także dobrze prezentować na estradzie lub przed kamerą. Wspólnie skomponujemy i nagramy piosenkę, a może nawet teledysk... Jeśli od tradycyjnego śpiewania wolisz rapowanie lub beat box - też super, na pewno to wykorzystamy.

TURNUS MUZYCZNY

Dzieci będą mieć okazję bez zbędnego wysiłku i zagłębiania się w zagadnienia teoretyczne w bardzo naturalny i przyjemny sposób zanurzyć się w świat muzyki. Posłużą do tego niedyrektywne metody nauczania prof. Edwina Gordona. Nie jest wymagana wstępna znajomość nut ani umiejętność grania na jakichkolwiek instrumentach.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin półkolonii: 
Regulamin polkolonii lato 2023
Ramowy plan dnia: 
Ramowy plan dnia
Karta kwalifikacyjna: 
karta_kwalifikacyjna_2022.pdf

Formularz on-line do zapisu na półkolonie w SZTUKARIUM